Amata Adventure un klubs "Amata" piedāvā

Drošības noteikumi nobraucienam pa upi.

1. Ekipējums.

Uz ūdens obligāti izmantot aizsargķiveri un glābšanas vesti. Gada aukstākajā laikā ir nepieciešamas hidrotērps. Visām mantām, kuras Jūs ņemiet līdzi laivā, jābūt iesaiņotām ūdens necaurlaidīgos maisos. Vēlams, lai Jums būtu līdzi lieks airis (ja gadījumā Jūs apgāžaties un Jūsu airis aizpeld vai salūzt-ar vienu airi tālu neaizairēsieties).

2. Mantu izvietojums laivā. Visām mantām , kuras Jūs vediet līdzi laivā, ir jābūt piesietām pie tās (ja Jūs negribat , ka pie pirmās apgāšanās tās vienkārši aizpeld). Ūdens necaurlaidīgie maisi ar mantām jāizvieto tā, lai uz tiem būtu ērti sēdēt. Laivu nedrīkst pārāk piekrāmēt vai mantas salikt pārāk augstu-tad laiva kļūst nestabila.

3. Ēdieni un spirtotie dzērieni uz upes.
Vēlams, lai būtu pieejams termoss ar karstu tēju vai kafiju. Lietot spirtotos dzērienus uz upes ir kategoriski aizliegts! Iedzēris cilvēks izdara daudz vairāk muļķību, tādēļ iedzeršanu labāk atlikt uz nobrauciena beigām, lai atzīmētu veiksmīgo braucienu.

4. Katrā laivā jābūt kapteinim.

Nobrauciens pa upi-tas ir dinamisks un ātrs sports. Laiku pārdomām un rīcības apspriedei upe parasti nedod, tādēļ ir ļoti svarīgi, lai viens cilvēks laivā skaidri un ātri koordinētu pārējos par to, kas darāms.

5. Kas ir aiz pagrieziena?

Vēlams , lai kāds no laivā esošajiem jau būtu iepazinies ar upi un zinātu, kas no tās gaidāms. Tāpat būtu ļoti labi, ja kādam būtu pieredze nobraucienos pa upēm. Ja tas tā nav, tad vēlams par upi uzzināt pēc iespējas vairāk. Taču, ja tas tomēr nav izdevies, nekrītiet izmisumā. Jāatceras viens noteikums: aiz katra pagrieziena upe var sagatavot jaunu pārsteigumu (pat ja Jūs pa to braucāt nedēļu atpakaļ-nedēļas laikā viss var strauji mainīties). Tāpēc vienmēr jābūt gatavam ātrai un saskaņotai rīcībai.

6. Upes bīstamie šķēršļi.

Lielākie šķēršļi uz Latvijas upēm ir kritušo koku sanesumi, piespiedes pie klintīm, akmeņi upes gultnē un aizsprosti. · Izvairieties no sakritušu koku sanesumiem. Tie var apgāzt un saplēst laivu, paraut cilvēku zem ūdens. Ja ieraugiet sakritušus kokus , nekavējoties piestājiet pie krasta un apejiet šķērsli. Ja Jūs tomēr esat nonācis pie sanesuma, centieties noturēt laivas tālāko malu virs ūdens, noliecoties sanesuma virzienā. Ja straume nav spēcīga, Jūs spēsiet, pieturoties pie kokiem, lēnām aizvilkt laivu līdz krastam.. Ja spēcīgā straume griež laivu otrādi, steidzieties izrāpties uz kritušajiem kokiem. Nekādā gadījumā necentieties nostāties kājās uz upes pamata pirms sanesuma. Straume Jūs var pavilkt zem kokiem! · Piespiedes pie klintīm parasti ir upes līkumos. Izvairieties no tiem ! Lai no tā izvairītos, centieties līkumos turēties pie iekšējā rādiusa, t.i., labajos pagriezienos pie labā krasta, kreisajos-pie kreisā. Ja Jūsu laiva tiek piespiesta pie klints-noteikums ir tas pats: centieties atspiesties no klints un turēt laivas pretējo malu augstāk, lai tā nepakļūtu zem ūdens. Uzmanīgi atspiežoties no klints, virzieties pa straumi uz leju, kamēr piespiede beidzas. · Akmeņi upes gultnē ir jāappeld. Ja nu tomēr laivu nes uz akmeņiem, centieties, lai laivu neuznes akmenim tieši pa centru. Ja laiva uzduras akmenim ar galu , tad straume pati apgriezīs laivu apkārt akmenim un aiznesīs tālāk. Bet ja Jūs piepeldēsiet tieši ar centru, tad straume var vienkārši aptīt laivu ap akmeni. No tā vajadzētu izvairīties! · Aizsprosti ir jāapiet (jāapnes) pa krastu. Tie var radīt dzīvībai draudošas briesmas (piem., aizsprosti uz Amatas upes ). Ja ieraugāt kādu aizsprostu, nekavējoties piestājiet krastā, lai to apskatītu un apietu (apnestu).

7. Ko darīt nelaimes gadījumā?

Ja Jūs esat apgāzies, tad pirmais noteikums ir nekrist panikā. Tūlīt pat centieties nokļūt krastā. Katra sekunde, ko Jūs pavadāt aukstā ūdenī, var nākt Jums par sliktu. Nesteidzieties nostāties kājās uz upes pamata, stipra straume augsta upes līmeņa gadījumā var viegli izraut Jums pamatu zem kājām. Celties kājās drīkst tikai tad, kad ūdens līmenis ir nedaudz augstāks par celi. Vēlams nezaudēt airi, jo tas palīdzēs Jums nokļūt līdz krastam, sakārtoties un doties tālākā nobraucienā. Tikko kā Jūs varat , palīdziet saviem biedriem. Tikai pēc tam glābiet laivas. Kad visi ir savākušies krastā, centieties nokļūt līdz laivai. Nekautrējieties lūgt palīdzību garām braucošajām laivām. Palīdzības sniegšana uz upes ir pati par sevi saprotama lieta. Pēc laivas atgūšanas, iedzeriet karstu tēju, apskatiet braucamo, nomierinieties un turpiniet nobraucienu.

8. Ceļojiet , neatstājot aiz sevis atkritumus.

Latvija ir ļoti skaista zeme. Daudzas tās upes tek pa brīnumainiem dabas nostūriem. Tādēļ nevajag uzvesties pēc principa:” Pēc mums kaut vai plūdi!” Nededziniet bez vajadzības ugunskurus jaunās vietās, izmantojiet jau izveidotās ugunskura vietas. Mietiņus ugunskuram un telšu uzsliešanai labāk cirst no jau mirušiem kokiem-tas gan aizņems nedaudz vairāk laika, taču Jūs saglabāsiet pāris kokus. Konservu bundžas un plastmasas pudeles der sadedzināt ugunskurā. Konservu bundžas pēc tam var saplacināt un ierakt ugunskura vietā. Pēc pāris gadiem tās pilnībā izšķīdīs zemē Stikla pudeles gan labāk neatstāt-paņemiet tās līdzi atpakaļ uz pilsētu. Tas taču nemaz nav tik grūti-Jūs tās pilnas jau atvedāt, tad tukšas būs daudz vieglāk aizvest. Kopīgs noteikums: ”Atstājiet atpūtas vietu daudz tīrāku, nekā tā bija pirms Jūsu ierašanās.” Lūdzu, ievērojiet šo noteikumu, ja, protams, Jūs nevēlaties pēc pāris gadiem dzīvot vienā lielā izgāztuvē.

LAI IZDODAS BRAUCIENS!

Kontakti :  Rīga

Inventāra Noma : Brīvības iela 111

e-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

Telefoni: +371 29253332

               +371 20480997

Orange Pink Blue

Login or Register

LOG IN